Čtvrtek, 25. července 2024

Kraj letos opět podpořil výzvy Do práce a Do školy na kole

Kraj letos opět podpořil výzvy Do práce a Do školy na kole

Účastníci se v rámci svých firemních 2-5členných týmů snažili o maximální počet cest na kole nebo pěšky. Do závěrečného losování o ceny byly zařazeny všechny týmy, které dosáhly pravidelnosti vyšší než 66 %. Kraj Vysočina vždy oceňuje i individuální snažení a do každého účastnického města (Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Pelhřimov) věnuje kolo, nebo koloběžku jako cenu v kategorii pravidelnost jednotlivců. Letos vylosovaní šťastlivci odjeli na nových kolech Superior STK 100 s pohodlnou geometrií a vybavených doplňky pro každodenní dojíždění nebo turistiku.

,,Kampaně pro veřejnost v oblasti udržitelné mobility vnímáme jako vhodný doplněk podpory rozvoje infrastruktury pro cyklistiku. Do té prostřednictvím programu Fondu Vysočiny Cyklodoprava a cykloturistika směřovaly v posledních čtyřech letech krajské dotace v celkové výši 74,5 milionu korun a podpořena byla více než stovka projektů Jednalo se o projekty obcí a měst v oblastech projektové přípravy cyklostezek a cyklotras, výstavby cyklostezek a bezpečných komunikací pro cyklisty, zlepšování stavu cyklotras a také budování areálů pro terénní cyklistiku," sděluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Roman Fabeš.

Kraj podpořil i souběžně vyhlášenou výzvu ,,Do školy na kole". Nejaktivnější bylo Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč, které má díky tomu možnost v příštím roce pořídit nový cyklomobiliář v hodnotě až jeden milion korun. ,,Jde o pátou z krajem zřizovaných škol, kde dojde ke zlepšení podmínek pro dojíždění do práce a školy na kole. Dáváme tím zaměstnancům i studentům možnost volby způsobu dopravy. Rozhodnutí o tom, jak se budou po městě a v okolí dopravovat, má přímý vliv nejen na jejich zdraví, ale také na udržitelnost rozvoje měst," uvádí krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. Další zapojené školy obdrží příspěvek na provoz na podporu sportovních aktivit zaměstnaneckého kolektivu (Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Akademie Světlá nad Sázavou, střední škola a vyšší odborná škola, Agro-technická střední škola Bystřice nad Pernštejnem a Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod).

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů