zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EVROPSKÁ KOMISE ZAHAJUJE NOVOU KAMPAŇ ZA EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ

13.08.2008
Zemědělství
EVROPSKÁ KOMISE ZAHAJUJE NOVOU KAMPAŇ ZA EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ
Evropská komise (respektive Generální ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova při EK) spustila novou kampaň EU pro ekologické zemědělsví.

Při té příležitosti Komise také oznámila vyhlášení soutěže o nové evropské logo pro biopotraviny. Hlavním nástrojem celé kampaně budou nové vícejazyčné webové stránky o ekologickém zemědělství www.organic-farming.europa.eu, kde jsou zdarma ke stažení marketingové materiály pro odborníky zemědělského i potravinářského sektoru, a to ve 22 jazycích. Kampaň je součástí rámcového Evropského akčního plánu pro ekologické zemědělství a biopotraviny.

Se sloganem „Ekologické zemědělství. Šetrné k přírodě, dobré pro vás“ se propagační kampaň zaměřuje na informování spotřebitelů o významu a výhodách ekologického zemědělství a produkce biopotravin.

Hlavním cílem je zvyšování povědomí a znalostí spotřebitelů o ekologickém zemědělství. Cílovými skpinami jsou především mladí lidé a děti. Evropská komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischer Boel, potvrdila, že poptávka spotřebitelů po produktech ekologického zemědělství roste, címž nabízí další obchodní monžosti všem článkům potravinářského řetězce. U příležitosti zahájení této kampaně vyzvala všechny ty, kteří se zabývají ekologickým zemědělstvím, aby popagovali ideu ekologického hospodaření pomocí sloganu „Ekologické zemědělství. Šetrné k přírodě, dobré pro vás.“

Zdroje:
European Commission launched new Organic Farming Campaign
21 actions to boost organic farming

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
10
2. 2022
10-12.2.2022 - Veletrh, výstava
Praha 9 - Letňany
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí