Čtvrtek, 1. prosince 2022

Škoda Auto předala vládě České republiky ekologické vozy Superb GreenLine

Škoda Auto předala vládě České republiky ekologické vozy Superb GreenLine

V úterý je předali zástupci společnosti Škoda Auto Radek Špicar, ředitel vnějších vztahů, a Jan Hurt, vedoucí prodeje pro střední Evropu.
Na půdě Úřadu vlády ČR tak symbolicky 2 z 27 vozů Škoda Superb GreenLine převzali místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexander Vondra a místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík.

Vozy budou sloužit pro přepravu ministrů a delegací členských zemí během pracovních jednání na území České republiky.

První akcí, pro kterou budou ekologické vozy Škoda využity, je zajištění summitu EU-US. Ten se uskuteční 4. a 5. dubna v Praze za účasti nového prezidenta USA Baracka Obamy, pro kterého to bude první oficiální návštěva Evropy. Budou pak také sloužit například při setkání evropských ministrů životního prostředí ke konci českého předsednictví.

„Jsme rádi, že ekologické vozy Superb GreenLine budou využity i při návštěvě prezidenta USA Baracka Obamy, který je známý svým ekologickým přístupem,“ uvedl Radek Špicar, ředitel vnějších vztahů společnosti Škoda Auto a dodal: „Politická podpora vozů šetrných k životnímu prostředí je pro jejich větší rozšíření velmi důležitá. Jsme proto rádi, že ministři životního prostředí EU půjdou příkladem a jejich přeprava bude zajišťována ekologickými automobily.“

Označení GreenLine nesou již tři z pěti modelových řad značky Škoda – Fabia, Octavia a Superb. Šetrnosti vůči životnímu prostředí bylo dosaženo aerodynamickými úpravami podvozku, prodloužením převodů jednotlivých převodcových stupňů a nahrazením rezervy sadou pro opravu pneumatik. Tím získal vůz nižší hmotnost a menší součinitel odporu vzduchu. Ke snížení spotřeby a tedy i nižší produkci CO2 dopomohly také speciální pneumatiky se sníženým valivým odporem. Opatření vedla u modelu Superb k snížení produkce CO2 na hodnotu 136 g/km.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů