Čtvrtek, 1. prosince 2022

Není ořech jako ořech

27. června 2009
Není ořech jako ořech

Prázdninová výstava NZM Valtice „Není ořech jako ořech“, s určením pro děti i dospělé, je zaměřená - vedle poučení - především na zábavu. Bude rozdělena do dvou částí - první bude imitovat byt, kde se bude moci návštěvník v kuchyni poučit o použití ořechů v kuchyni, včetně receptů na různé ořechové pokrmy. V obýváku bude moci shlédnout pohádku „Tři oříšky pro Popelku“ a získat podrobnější informace o jednotlivých druzích ořechů. V dětském pokoji bude bohatě vybavený dětský koutek, kde si malí návštěvníci budou moci vyrobit z modelíny vlastní „ořechové“ cukroví – bude zde několik zábavných her, např. ořechové „Kloboučku hop !“, puzzle a omalovánky.

   Druhá část výstavy bude věnována veverkám, které, jak jinak, jsou s ořechy rovněž nerozlučně spjaty. Část bude koncipována jako les, v němž budou mít návštěvníci za úkol spočítat vystavené plyšové veverky, v další části se budou moci dozvědět podrobnosti o ořechovém dřevu. Malí návštěvníci si vyrobí berušku z ořechové skořápky.

     Pro výstavu se podařilo získat celkem 11 různých druhů ořechů; návštěvníci si budou moci prohlédnout celkem 32 odrůd ořechu lískového, 12 odrůd vlašského a 4 odrůdy mandlí.                                                      

Kontakt:

NZM Valtice - Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí (Nám. Svobody 8, 691 42 Valtice, tel.: 519 352 037, e-mail: nzm@cmail.cz) je až do konce října otevřeno od úterý do neděle, vždy od 9 do 17 hod., základní vstupné 20,- Kč, snížené 10,- Kč a rodinné 40,- Kč.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů