zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prázdniny s Brontosaurem: hlaste se o pomoc přírodě i nevšední zážitky

28.03.2010
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Prázdniny s Brontosaurem: hlaste se o pomoc přírodě i nevšední zážitky

Právě v těchto dnech zveřejnilo Hnutí Brontosaurus nabídku více než čtyřiceti letních akcí programu Prázdniny s Brontosaurem.
Zájemci si tak mohou vybírat z pestré škály akcí, které nabízejí dobrovolnou práci pro přírodu nebo památky, neobvyklé zážitky, poznávání netradičních aktivit a přátelský kolektiv...
Prázdniny s Brontosaurem jsou určeny všem mladým lidem, kteří chtějí získat nové zkušenosti i radost ze smysluplné práce například při budování naučných stezek, obnově pastvin nebo opravě středověkých hradů.
Příjem přihlášek je již v plném proudu. Přehled připravovaných akcí s bližšími informacemi je k dispozici na internetové adrese prazdniny.brontosaurus.cz .

"Letošní akce nabízí kromě tradičního kosení chráněných luk mnoho dalších aktivit. Účastníci si například mohou v praxi vyzkoušet stavět slaměný dům. Milovníkům zvířat jsou určeny tábory u koní nebo akce, kde mohou na stanici pro ohrožené živočichy pomoci s rekonstrukcemi voliér a výběhů. Jinde lze pomáhat s obnovou zaniklých sadů, opravami hradů či budováním tůní pro obojživelníky." představuje nabídku dobrovolnických akcí Eva Štefková, koordinátorka programu Prázdniny s Brontosaurem.
Program však není jen o dobrovolnické práci. Tábory nabízejí mladým lidem také množství prožitkových aktivit, dobrodružných i odpočinkových her, prostoru k rozvoji týmové spolupráce i sebepoznání. Prostřednictvím neformálních aktivit se účastníci seznámí s místní krajinou i historií nebo společně rozvinou aktuální témata, která dnešní mládež zajímají.

Zajímavou zkušenost pak nabízí tábor pořádaný v Českém Banátu uprostřed rumunských hor. "Mladí lidé, kteří zde budou již podruhé ! pomáhat našim krajanům, mohou poznat tradiční zemědělství s velkým podílem ruční a zvířecí práce, původní řemesla, zvyky, ale i obtížný život místních vesničanů" líčí netradiční tábor jeden z organizátorů Martin Koudelka.
Tradičně velký zájem bývá o prožitkový vzdělávací kurz Cestičky, který je určen začínajícím organizátorům akcí pro mládež a vedoucím dětských oddílů. Kurz vyváženě kombinuje rozvoj osobnosti organizátora prostřednictvím vlastních prožitků, vzdělávání a přímou praxi s dětmi či mládeží.

Prázdninové tábory připravují Brontosauři rovněž pro děti nebo rodiče s dětmi a nechybí ani různé sportovní akce.

Hnutí Brontosaurus svými aktivitami působí v oblasti neformálního vzdělávání a výchovy k nekonzumnímu způsobu života, osobnostnímu rozvoji a vztahu k přírodě. "Dobrovolnické akce mladým lidem nabízí aktivní trávení volného času a zároveň každoročně přispívají k zachování mnoha přírodně nebo historicky cenných lokalit," říká Dalimil Toman, vedoucí kancelá! ře Brontosaura.

web:
prazdniny.brontosaurus.cz
www.cesticky.cz

Kontaktní osoba: Eva Štefková
Telefon: 544 215 585
E-mail: psb@brontosaurus.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí