zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEPRO pro řidiče rozšířilo nabídku alternativních paliv

08.04.2010
Doprava
ČEPRO pro řidiče rozšířilo nabídku alternativních paliv

Společnost ČEPRO zahájila prodej tří nových, moderních alternativních paliv. V rámci maloobchodu je na vybraných čerpacích stanicích EuroOil v nabídce nová nafta EKODIESEL, pro zákazníky s upravenými benzinovými motory je připraven Ethanol E85. Ve všech velkoobchodních skladech je pak k dispozici také stoprocentní alternativní palivo FAME pro vznětové motory.

Řidiči projíždějící Prahou, Brnem, Českými Budějovicemi, Šlapanovem či Hodonínem si mohou na čerpacích stanicích EuroOil zakoupit novou bionaftu EKODIESEL (směs RME a nafty motorové). "Výhodou alternativního ekologického paliva EKODIESEL je možnost celoročního využití, tedy i při silných mrazech. Směs motorové nafty a methylesteru řepkového oleje má navíc zvýšenou mazací schopnost. Podařilo se nám také snížit cenu oproti standardní naftě," říká obchodní ředitel společnosti Jan Duspěva.

V Ostravě a Českých Budějovicích je automobilistům k dispozici nový bioethanol E85 (směs biolihu a automobilového benzinu) určený pro benzínové vozy s upraveným spalováním. Směs 70 - 86 % bezvodého lihu a 14 - 30 % benzinu Super 95 dává motoru vyšší dynamiku a šetří životní prostředí. "Při jeho spalování vznikají mnohem nižší emise než u běžných benzinových aut. Biolíh má vyšší oktanové číslo, takže při jeho spalování je auto výkonnější, pružnější a rychleji reaguje na plynový pedál," dodává Duspěva.

Čepro má ve svých velkoobchodních skladech kromě dvou výše zmíněných paliv též 100% alternativní palivo na bázi metylesterů FAME určené pro vznětové motory. "FAME je čistá bionafta, která není toxická, je biologicky odbouratelná a neobsahuje žádné aromatické látky ani síru. Při spalovacím procesu lépe hoří, a tím výrazně snižuje emise polétavého prachu, oxidu uhličitého a dalších škodlivých látek," popisuje výhody bionafty Jan Duspěva.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí