Neděle, 14. července 2024

Cheb začal využívat ke sledování černých skládek fotopasti

Cheb začal využívat ke sledování černých skládek fotopasti

Chebská radnice začala využívat takzvané fotopasti. Automatické zařízení sleduje a odesílá fotografie z míst, které chce město hlídat, ale nemůže na jejich ostrahu vyčlenit strážníky. V prvé řadě budou fotopasti hlídat černé skládky, řekl ČTK místostarosta Tomáš Linda (ODS). Fotopasti ale mohou pomoci i proti vandalismu.

"První toto zařízení je už nainstalované na tajném místě, poblíž jedné z černých skládek," uvedl Linda. Právě černé skládky jsou dlouhodobým problémem města, na který uvolňuje ročně zhruba tři miliony korun. Snímky z fotopastí se automaticky odesílají mobilní sítí na odbor životního prostředí radnice.

Skládky vznikají v Chebu a jeho okolí například na sídlišti Skalka, na cestě na Pomezí nad Ohří, u bývalé signálky u státní hranice, ale i v příkopech podél výpadových silnic z města. "A to přesto, že lidé mají možnost zdarma odevzdat odpad do sběrného dvora," dodal Linda.

Fotopasti by rádi využili i v Aši ke hlídání černých skládek nebo monitorování míst, kde dochází k vandalismu. "Pokud se nám podaří získat dotaci z programu prevence kriminality, chceme je pořídit," řekl ČTK mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů