Neděle, 14. července 2024

Přehlídka udržitelnosti v architektuře

Přehlídka udržitelnosti v architektuře

Autodesk se stal generálním partnerem soutěžní přehlídky, vyhlášené občanským sdružením Centrum české architektury. Jedná se o první ročník architektonicko-urbanistické ideové soutěže, jejímž tématem je udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře. Soutěž probíhá ve dvou kategoriích a je určena pro studenty nebo absolventy českých a slovenských vysokých škol architektonického zaměření a dále pro architekty do 40 let. Jejím předmětem jsou návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí.

V první kategorii lze přihlásit ideové práce a školní práce provedené a odevzdané v tomto akademickém roce. V druhé kategorii se pak jedná o projekty a realizace odpovídající tématu.

Mezi kritéria hodnocení přihlášených návrhů patří architektonická kvalita, invence, přínos pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Autodesk zároveň vybere vítěze Zvláštní ceny Autodesk Award za využití 3D CAD nástrojů v architektuře. Ocení tak komplexnost řešení ve vazbě na využití softwaru. Soutěže se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak týmy.

Soutěžní přehlídka je vyhlášena v souladu se soutěžním řádem České komory architektů a její uzávěrka je 30. listopadu 2012. Více na www.thinkarach.cz.

Zdroj:STAVITEL
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů