zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Climate Counts označil UPS jako environmentálního lídra

11.01.2013
Doprava
Climate Counts označil UPS jako environmentálního lídra

Čtvrtý rok po sobě se společnost UPS (NYSE:UPS) umístila v čele přehledu Climate Counts Company Scorecard v kategorii doprava zboží zákazníkům. Mezi 145 společnostmi světa zařazenými do letošního žebříčku firem s ekologickým přístupem obsadila UPS celkově druhou příčku a je jedinou přepravní a logistickou firmou, která se umístila na předních místech.

Nezisková organizace Climate Counts publikuje výsledky svého hodnocení ve spotřebitelském průvodci nakupováním na stránkách www.climatecounts.org a také prostřednictvím aplikace pro iPhone.

UPS získala toto ocenění během nejrušnějšího období roku, kdy se kvůli svátkům a souvisejícímu nárůstu přepravy zvyšuje i ekologická zátěž.

"V době předvánočních nákupů představuje Climate Counts Scorecard vhodný nástroj pro výběr dárků s co možná nejmenšími dopady na životní prostředí pro ty klienty, kteří ve svých úvahách zohledňují ekologický přístup," řekl Scott Wicker, UPS Chief Sustainability Officer. "Uvedení společnosti UPS v seznamu Climate Counts znovu potvrzuje její vedoucí postavení v daném odvětví, závazek vůči našim zákazníkům a trvalé udržitelnosti."

Nezisková organizace Climate Counts označila UPS jako "prudce rostoucí". Toto uznání je udělováno společnostem se zcela mimořádným přístupem k otázkám změn klimatu." Toto hodnocení získalo pouze 15 firem.

Výroční zpráva hodnotí vztah hlavních spotřebitelských značek ke změnám klimatu. Na základě 22 kritérií hodnotí snahu firem o hodnocení dopadu jejich klimatické stopy, snižování emisí skleníkových plynů, podporu změn klimatické legislativy a zpřístupnění všech potřebných informací zákazníkům.

Letošní zpráva uvádí, že 66 procent hodnocených firem má vypracovanou veřejně dostupnou strategii o klimatu a energiích, ve srovnání s pouze 25 procenty v roce 2007, kdy Climate Counts vydala zprávu poprvé. Podle výsledkové listiny UPS získala celkem 89 bodů. Celkové průměrné skóre bylo 52,1 bodů. Od vydání první zprávy v roce 2007 tak celkový průměr poprvé překročil 50 bodovou hranici.

Jako dlouhodobý lídr v oblasti udržitelnosti UPS nabízí svým zákazníkům produkty a služby, které kladou důraz na efektivitu a zodpovědný přístup k životnímu prostředí včetně uhlíkově neutrální dopravy UPS, analýzy uhlíkové stopy a programu ekologického balení zásilek. Zákazníci si mohou prostřednictvím přepravního systému UPS vybrat uhlíkově neutrální přepravu u všech služeb. Proces měření a kompenzace ekologických dopadů, který je k dispozici ve více než 36 zemích, je transparentně přezkoumáván a certifikován celosvětově renomovanými nezávislými organizacemi. Analýza uhlíkové stopy u zásilek přepravovaných prostřednictvím UPS dává zákazníkům přehled o klimatickém dopadu přepravy jejich zásilek. Program ekologického balení zásilek UPS byl vytvořen na zakázku UPS a za cíl má vyhodnocování balicích systémů zákazníků s ohledem na prevenci poškození zásilek, správnou velikost a materiál balení.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí