Climate Counts označil UPS jako environmentálního lídra

11. ledna 2013
Climate Counts označil UPS jako environmentálního lídra

Čtvrtý rok po sobě se společnost UPS (NYSE:UPS) umístila v čele přehledu Climate Counts Company Scorecard v kategorii doprava zboží zákazníkům. Mezi 145 společnostmi světa zařazenými do letošního žebříčku firem s ekologickým přístupem obsadila UPS celkově druhou příčku a je jedinou přepravní a logistickou firmou, která se umístila na předních místech.

Nezisková organizace Climate Counts publikuje výsledky svého hodnocení ve spotřebitelském průvodci nakupováním na stránkách www.climatecounts.org a také prostřednictvím aplikace pro iPhone.

UPS získala toto ocenění během nejrušnějšího období roku, kdy se kvůli svátkům a souvisejícímu nárůstu přepravy zvyšuje i ekologická zátěž.

"V době předvánočních nákupů představuje Climate Counts Scorecard vhodný nástroj pro výběr dárků s co možná nejmenšími dopady na životní prostředí pro ty klienty, kteří ve svých úvahách zohledňují ekologický přístup," řekl Scott Wicker, UPS Chief Sustainability Officer. "Uvedení společnosti UPS v seznamu Climate Counts znovu potvrzuje její vedoucí postavení v daném odvětví, závazek vůči našim zákazníkům a trvalé udržitelnosti."

Nezisková organizace Climate Counts označila UPS jako "prudce rostoucí". Toto uznání je udělováno společnostem se zcela mimořádným přístupem k otázkám změn klimatu." Toto hodnocení získalo pouze 15 firem.

Výroční zpráva hodnotí vztah hlavních spotřebitelských značek ke změnám klimatu. Na základě 22 kritérií hodnotí snahu firem o hodnocení dopadu jejich klimatické stopy, snižování emisí skleníkových plynů, podporu změn klimatické legislativy a zpřístupnění všech potřebných informací zákazníkům.

Letošní zpráva uvádí, že 66 procent hodnocených firem má vypracovanou veřejně dostupnou strategii o klimatu a energiích, ve srovnání s pouze 25 procenty v roce 2007, kdy Climate Counts vydala zprávu poprvé. Podle výsledkové listiny UPS získala celkem 89 bodů. Celkové průměrné skóre bylo 52,1 bodů. Od vydání první zprávy v roce 2007 tak celkový průměr poprvé překročil 50 bodovou hranici.

Jako dlouhodobý lídr v oblasti udržitelnosti UPS nabízí svým zákazníkům produkty a služby, které kladou důraz na efektivitu a zodpovědný přístup k životnímu prostředí včetně uhlíkově neutrální dopravy UPS, analýzy uhlíkové stopy a programu ekologického balení zásilek. Zákazníci si mohou prostřednictvím přepravního systému UPS vybrat uhlíkově neutrální přepravu u všech služeb. Proces měření a kompenzace ekologických dopadů, který je k dispozici ve více než 36 zemích, je transparentně přezkoumáván a certifikován celosvětově renomovanými nezávislými organizacemi. Analýza uhlíkové stopy u zásilek přepravovaných prostřednictvím UPS dává zákazníkům přehled o klimatickém dopadu přepravy jejich zásilek. Program ekologického balení zásilek UPS byl vytvořen na zakázku UPS a za cíl má vyhodnocování balicích systémů zákazníků s ohledem na prevenci poškození zásilek, správnou velikost a materiál balení.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů