zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kalkulátor úspory paliva s certifikátem TÜV

10.04.2013
Ekologická auta
Kalkulátor úspory paliva s certifikátem TÜV

Všichni motoristé je mají, ale jen nemnozí jim skutečně rozumí: pneumatiky. Při výběru nových pneumatik se rozhodně vyplatí zabývat se jejich vlastnostmi. Se správnými pneumatikami lze totiž ušetřit palivo - a peníze.

Pneumatiky se svou kvalitou, která ovlivňuje jejich provozní vlastnosti, dramaticky liší. Levné pneumatiky stojí sice méně peněz, často však poskytují výrazně horší výkony z hlediska bezpečnosti a hospodárnosti. Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících výkon pneumatiky je kaučuková směs používaná pro běhouny. Aby mohli spotřebitelé snadněji identifikovat bezpečnější, hospodárné pneumatiky, bude Evropská unie od listopadu 2012 vyžadovat označování všech pneumatik pro motorová vozidla informačním štítkem uvádějícím úroveň kvality a výkonu. Nový štítek EU v zásadě odpovídá energetickým štítkům na chladničkách a pračkách: čím efektivnější pneumatika, tím lepší známka.

BEZPLATNÁ APLIKACE LANXESS PRO ÚSPORU PALIVA

Vynálezce a největší výrobce vysokovýkonného syntetického kaučuku na světě - vyvinul kalkulátor úspory paliva s certifikátem TÜV ve spolupráci s odborníky z Technické univerzity v Mnichově. Tato užitečná aplikace Vám rychle a snadno ukáže, kolik můžete se "zelenými pneumatikami" ušetřit - na Vašem chytrém telefonu, tabletu nebo internetu. Aplikace je k dispozici zdarma v několika jazycích. Kalkulátor úspory paliva s certifikátem TÜV je jen jednou částí bezplatné aplikace LANXESS pro úsporu paliva, která nabízí další funkce: informace o novém štítku EU k pneumatikám, upozornění na uplynutí parkovací doby, připomenutí servisu a informace o "zelených pneumatikách".

Kalkulátor úspory paliva Vám po zadání provozních údajů ukáže, jaký vliv mohou mít různé třídy pneumatik na Vaše finanční výdaje. Po jednoduchém vložení několika údajů si můžete vypočítat, kolik peněz, paliva a emisí CO2 můžete ušetřit s pneumatikami příslušné kategorie. Můžete si také spočítat, za jak dlouho Vám úspory na palivu zaplatí vyšší pořizovací cenu Vašich pneumatik, a také se dozvíte, co vše ještě můžete udělat pro hospodárnější jízdu. Aplikace je rychlá, snadná a vždy k dispozici. Více vč. možnosti stažení aplikace k dispozici na: www.auto.cz

ZDROJ: www.auto.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí