zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Připravuje se nový maďarský trolejbus Ikarus-Škoda

14.07.2013
Ekologická auta
Připravuje se nový maďarský trolejbus Ikarus-Škoda

V Székesfehérvár začala výroba prototypu trolejbusu Ikarus-Škoda. První trolejbus z třináctikusové řady bude pravděpodobně předán v srpnu.

Nerezová ocelová konstrukce vozidla je již hotová, v další výrobní fázi následuje pokrytí karoserií, po čemž trolejbus dosáhne své konečné formy. Jak prostor pro cestující, tak prostor pro řidiče nízkopodlažního vozidla Ikarus-Škoda bude klimatizovaný. V případě potřeby bude schopen ujet až 7 kilometrů bez horních kabelů díky nejmodernějším lítiovým bateriím. Rozměry vozidla budou: 18,75 m dlouhé 2,55 m široké, vhodné pro převoz 124 cestujících. Podle hlasování občanů města Szeged budou trojlejbusy červené barvy.

13 trolejbusů si segedínský (Szeged) městský úřad objednal už lednu roku 2011. Po tříletém moratoriu na nákup autobusů to je první zakázka pro tuzemské výrobce autobusů.

Vítěz výběrového řízení, konsorcium Ikarus-Škoda se skládá ze segedínské firmy Magyar Trolibusz Kft. a z plzeňské společnosti Škoda Electric. První prototyp bude předán v srpnu, dalších 12 vozidel se předá v průběhu dalších 12 měsíců. Jeden trolejbus Ikarus-Škoda stojí 800 000 eur.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Budapešti

ZDROJ: www.businessinfo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí