Rodinná farma v Moravskoslezském kraji ožila předposlední prázdninový víkend Farmářskými slavnostmi

31. srpna 2013
Rodinná farma v Moravskoslezském kraji ožila předposlední prázdninový víkend Farmářskými slavnostmi

Přes čtyři tisíce návštěvníků dorazilo v sobotu 24. srpna na Farmářské slavnosti v Moravskoslezském kraji. Na rodinné farmě Löwenthalových v Krnově pro ně Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR připravilo bohatý program se zemědělskou tématikou.

Návštěvníci farmy v Krnově si prohlédli výstavu zemědělských strojů, ochutnali regionální potraviny nebo se svými dětmi zapojili do oblíbené Farmářské stezky. Pro malé návštěvníky byly připraveny hry a kvízy o farmaření, řemeslná stezka, taneční workshop v letním rytmu pro ty nejmenší nebo oblíbený hudebně-vzdělávací program Vanda a Standa.

Na dospělé čekalo kromě malého farmářského trhu s nabídkou čerstvých potravin a výrobků hudební vystoupení country skupiny Hop Trop.

"Věříme, že Farmářské slavnosti návštěvníkům připomenou a oživí osvědčené venkovské tradice. Zároveň těmito akcemi chceme zviditelnit práci českých a moravských farmářů a pomoci jim tak s propagací jejich výrobků. Nákup přímo od farmáře ze dvora je jednou z nejjednodušších cest, jak se dostat k čerstvým a kvalitním potravinám," řekla ředitelka Odboru komunikace Ministerstva zemědělství Dana Večeřová.

Slavnostmi chce Ministerstvo zemědělství propagovat české zemědělství a rodinám s dětmi ukázat, jak takové farmaření a domácí hospodářství vůbec vypadá. Dalším důvodem je představit lidem možnost nákupu zaručeně domácích, čerstvých a kvalitních potravin.

Poslední Farmářské slavnosti letošního roku proběhnou v sobotu 14. září na farmě Lyerových v obci Všeň v Libereckém kraji. Vše o slavnostech najdete na webu www.farmarskeslavnosti.eagri.cz.

Dana Večeřová

ředitelka Odboru komunikace MZe

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů