Spalovna v Lysé je stále mimo provoz, uvažuje se také o prodeji

8. října 2013
Spalovna v Lysé je stále mimo provoz, uvažuje se také o prodeji

Ve spalovně odpadů v Lysé nad Labem na Nymbursku, která byla v květnu kvůli problémům s novými filtry za 5,5 milionu korun odstavena z provozu, stále hledají možnosti pro její zprovoznění. Jednou z variant vyřešení situace je také její prodej. ČTK to dnes řekl jednatel provozující firmy BDW line Martin Horák.

"Hledáme všechny možné i nemožné nástroje, abychom tu spalovnu znovu zprovoznili. A jestli to bude tak, že tu technologii nějakým způsobem vyladíme s tím dodavatelem aby fungovala, jak má, nebo jestli to bude nějaká spolupráce nebo jestli to bude prodej, to bych nerad předjímal," řekl ČTK Horák. Podle něj je ve hře několik variant vyřešení situace a žádná z nich zatím nemá přednost.

Spalovně nebezpečných odpadů v Lysé nad Labem, která loni v prosinci po šestileté odstávce obnovila provoz, vznikly problémy kvůli novým filtrům za 5,5 milionu korun. Spalovna musela kvůli špatné regeneraci filtrů často vypínat provoz a vznikaly jí tím velké ztráty. Od poloviny května je odstavena úplně.

Spalovnu prodala radnice v Lysé nad Labem před zhruba deseti lety. V roce 2006 ji ale současný majitel, firma BDW Line, vyřadil z ekonomických důvodů z provozu. Náklady na likvidaci nebezpečného odpadu byly údajně příliš vysoké. Provoz spalovna obnovila loni v prosinci a od té doby nebyla schopna svou činnost řádně zahájit.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů