Vodafone získal Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost

28. listopadu 2013
Vodafone získal Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost

Již od roku 2009 soutěží firmy, které se dlouhodobě zabývají společenskou odpovědností a jsou ochotné se v tomto směru porovnávat, o Národní cenu ČR za CSR. V rámci letošního srovnání s řadou dalších firem a organizací získal Vodafone Česká republika celkové vítězství právě v této soutěži. Cena je předávána během prestižního večera ve Španělském sále na Pražském hradě Ministrem průmyslu a obchodu ČR.

Vodafone je oceňován především za projekty hodnocení mobilních telefonů Eko-třídou, podporu handicapovaných podnikatelů a zaměstnavatelů, produkty pro seniory jako je dohledový systém Senior Inspect, aktivní zapojování zaměstnanců v dobrovolnictví a mnoho dalších. Dlouhodobě díky těmto programům Vodafone zapojuje jak zákazníky, tak své zaměstnance právě do společensky odpovědných aktivit.

Model hodnocení CSR v rámci Národní ceny byl inspirován platnými mezinárodními standardy i specifiky českých organizací komerční i neziskové sféry. Vítěz Národní ceny za společenskou odpovědnost je proto schopen se porovnávat nejen v tuzemsku, ale je srovnatelný s národními vítězi i v rámci celé Evropy. Zúčastněné firmy chtějí mimo jiné prezentovat, že se nezaměřují jen na okamžitou maximalizaci zisku, ale na jeho dosahování v dlouhodobé perspektivě.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů