Mexická vláda chystá 4 nové oblasti těžby

1. červenece 2014
Mexická vláda chystá 4 nové oblasti těžby

Mexická vláda připravuje čtyři nové těžební clustery ve státech Durango, Sinaloa, Guerrero a Sonora k dvou již stávajícím ve státech Zacatecas a Chihuahua. V programu na rozvoj těžebního průmyslu na roky 2013-2018 plánuje vláda podpořit soukromé investice a výzkum v oboru. Vláda má v plánu zjednodušit možnost investic zahraničních společností a zvýšit počet těžebních projektů z 57 současných na 365 v roce 2018. První na světě je Mexiko v těžbě stříbra již čtyři roky za sebou. V roce 2013 bylo na druhém místě Peru a třetí Čína. V Mexiku je také největší naleziště na světě, důl Fresnillo.

ilustrační obrázekStát Sonora chce být národním lídrem v těžbě zlata, mědi a dále významným hráčem v těžbě stříbra a molibdenu. Zatím se na rozvoji těžby vedou diskuze zejména s firmami Grupo México, Pe~noles, Frisco a Yamana.

Vznikem Pacifické aliance navíc všechny členské země plánují některé společné projekty. Do těžebních projektů se aliance chystá investovat 220 miliard dolarů. V Peru je v současnosti v plánu 50 projektů s celkovým požadavkem na investici 59 miliard dolarů zaměřených na těžbu mědi a zlata. V Chile je v současnosti 49 plánovaných projektů s celkovou investicí 112 miliard dolarů, jsou zaměřeny na těžbu mědi (Chile je největší světový producent), molibdenu a stříbra. V Kolumbii je v plánu 9 projektů na těžbu zlata a uhlí o celkové investici 25 miliard dolarů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Mexico City.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů