Čtvrtina Čechů vyhazuje nespotřebované potraviny do koše, zhruba třetina lidí je kompostuje či dává zvířatům. Vyplývá z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Nejčastěji končí v odpadcích ovoce a zelenina nebo pečivo. Důvodem pro vyhození potravin je podle průzkumu většinou to, že se zkazily, velmi málo lidí vyhazuje jídlo jen proto, že na něj zrovna nemá chuť.
Čtvrtina Čechů podle průzkumu vyhazuje nespotřebované potraviny do koše
2. června 2014 10:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ctvrtina-cechu-podle-pruzkumu-vyhazuje-nespotrebovane-potraviny-do-kose
Zdroj: Ekolist.cz