Přesně před rokem se jihlavský zoolog Aleš Toman stal vedoucím Městského útulku pro opuštěná a nalezená zvířata Jihlava. Kromě pejsků se jeho pracovníci za posledních dvanáct měsíců věnovali péči o hendikepovaná zvířata. Hlavně o jejich sběr a následné předávání do stanice v Pavlově. „Tam jsou na to specializovaní. Za rok, co v útulku pracuji, jich bylo na šedesát. Od ježků, rorýsů, poštolek až po netopýry,“ vyprávěl v Dobrém dopoledni Aleš Toman.
Na užovky je nejlepší smeták a lopatka
13. ledna 2015 17:07
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz