Těžbě uhlí v České republice je nyní věnována velká pozornost. Jedná se o možnosti prolomení územních ekologických limitů (ÚEL), která byly závazně stanoveny usnesením vlády č. 444 v roce 1991. Toto usnesení definuje dobývací prostory a oblasti, které by neměly být těžbou dotčeny. Hlavními důvody pro stanovení limitů přitom byla ochrana životního prostředí a krajiny
Příspěvek Těžba a spotřeba uhlí v České republice publikován na webu OEnergetice.cz.
Těžba a spotřeba uhlí v České republice
4. dubna 2015 15:17
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz