Dne 9. dubna 2015 jaderná elektrárna Černobyl na Ukrajině oficiálně vstoupila do fáze vyřazení z provozu. První fáze je takzvaným ,,konečným odstavením" a zároveň fází ochrannou. Potrvá 10 let. 26. dubna 1986 postihla čtvrtý blok elektrárny nejhorší nehoda v historii jaderné energetiky. Zbylé tři bloky ale stále zásobovaly Ukrajinu elektřinou až do roku 2000, kdy byl odstaven
Publikováno na webu OEnergetice.cz.
Černobylské bloky 1-3 vstupují do fáze trvalého vyřazení z provozu
15. dubna 2015 7:57
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/rychle-zpravy/cernobylske-bloky-1-3-vstupuji-do-faze-trvaleho-vyrazeni-z-provozu/
Zdroj: OEnergetice.cz