Nizozemští občané vedou soudní spor se svojí vládou z důvodu nedostatečných opatření ke snižování emisí skleníkových plynů. Jedná se o první správní řízení tohoto typu vznesené vůči vládě v rámci Evropské unie a podle organizace Urgenda, která toto řízení iniciovala, to může být precedens obdobných případů v rámci ostatních členských států. Vláda se proti neadekvátnímu řešení změny klimatu hájila
Publikováno na webu OEnergetice.cz.
Holandská vláda čelí žalobě kvůli selhání ve snižování emisí ulíku
19. dubna 2015 14:17
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/obnovitelne-zdroje/holandska-vlada-celi-zalobe-kvuli-selhani-ve-snizovani-emisi-uliku/
Zdroj: OEnergetice.cz