Japonsko chystá po více než rok a půl dlouhé pauze obnovení výroby elektrické energie z jaderných zdrojů. Po havárii jaderné elektrárny Fukushima, ke které došlo v břenu 2011, Japonsko postupně odstavilo z provozu všechny své jaderné reaktory. Více než 40 reaktorů s celkovým instalovaným výkonem 40 480 MWe stálo za přibližně 30 % veškeré vyprodukované elektrické energie. Po zmiňované tragédii
Publikováno na webu OEnergetice.cz.
Japonsko je blízko návratu k jaderné energetice
23. dubna 2015 12:08
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz