Polské továrny a průmyslové závody jsou nuceny omezovat svou produkci z důvodu nedostatku elektrické energie v síti. Na vině je dlouhotrvající teplé a suché počasí a jím způsobený nedostatek vody v řekách, která je nutná pro chlazení elektráren. Situaci nepomáhá ani slabá výroba z větrných zdrojů. S podobnou situací v podobě státem řízené regulace spotřeby elektrické energie se Polsko setkává poprvé
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Polsko se potýká s nedostatkem elektřiny. Velké průmyslové firmy musí omezovat výrobu
11. srpna 2015 7:47
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz