Německo vyrobilo v roce 2015 méně elektřiny z větrných i solárních elektráren, přesto podíl elektřiny vyrobené z OZE podle prvních údajů mírně vzrostl. Největší vzrůst zažily elektrárny vyrábějící elektřinu z plynu, klesající trend postihl výrobu elektřiny z jádra i uhlí. Letošní statistiky výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů u našeho západního souseda nejsou tak výrazné, jako
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Německo vyrobilo méně elektřiny z větru i slunce, největší nárůst zaznamenal plyn
3. ledna 2017 6:47
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/nemecko/nemecko-vyrobilo-mene-elektriny-vetru-i-slunce-nejvetsi-narust-zaznamenal-plyn/
Zdroj: OEnergetice.cz