Elektřina vyrobená ze slunce je již nyní v některých částech světa levnější než elektřina vyrobená spalováním uhlí. Za necelé desetiletí bude slunce pravděpodobně nejlevnější možností výroby elektřiny po téměř celém světě, upozornila agentura Bloomberg. V loňském roce země od Chile po Spojené arabské emiráty zaznamenaly rekordy díky dohodám na výrobu elektřiny ze slunce za méně
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Bloomberg: Fotovoltaické elektrárny by mohly být do 2025 nejlevnějším zdrojem
3. ledna 2017 13:27
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz