Podle předpovědí americké agentury U.S. Energy Information Agency (EIA) by se Spojné státy mohly do roku 2026 stát vzhledem k rostoucím exportům zemního plynu a klesajícímu dovozu ropných produktů čistým energetickým vývozcem. Přestože země disponuje značnými energetickými zdroji, je již od poloviny 20. století z energetického hlediska nesoběstačná. Referenční scénář letošního energetického výhledu počítá s 5% růstem celkové
Publikováno na webu oEnergetice.cz
EIA: Spojené státy jsou na cestě stát se do 10 let čistým energetickým vývozcem
7. ledna 2017 13:17
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/zahranicni/eia-spojene-staty-jsou-ceste-stat-se-10-let-cistym-energetickym-vyvozcem/
Zdroj: OEnergetice.cz