Finsko v pondělí vůbec poprvé nasadilo do ostrého pracovního provozu ledoborec Polaris, který je označován za ekologicky nejšetrnější plavidlo tohoto typu na světě. Informovala o tom televize YLE s tím, že ledoborec je první na světě s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG). Motory vedle plynu může pohánět i nafta se sníženým obsahem síry, což
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Finsko nasadilo do ostrého provozu první ledoborec na světě poháněný LNG
10. ledna 2017 10:47
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/plyn/finsko-nasadilo-do-ostreho-provozu-prvni-ledoborec-na-svete-pohaneny-lng/
Zdroj: OEnergetice.cz