Produkce i spotřeba uhlí by ve Spojených státech měla podle předpovědí tamní agentury U.S. Energy Information Agency (EIA) v letošním roce mírně stoupat. Uhlí by tak letos mělo získat zpět část podílu na výrobě elektřiny, kterou v posledních letech přebíral zemní plyn. Podle odhadů, jež EIA zveřejnila ve svém prvním letošním krátkodobém energetickém výhledu, poklesla v roce 2016
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Těžba i spotřeba uhlí v USA letos poroste, předpovídá EIA
11. ledna 2017 13:47
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz