Velká Británie chce zřídit odděleného operátora trhu od provozovatele přenosové soustavy. Nová společnost bude stále spadat pod National Grid, kterému hrozilo rozpadnutí. Má se tím zajistit vyšší úroveň nezávislosti. Reuters informoval, že v úterý ve společném prohlášení oznámil britský energetický regulátor Ofgem a provozovatel přenosové soustavy National Grid, že Velká Británie vytvoří nezávislého operátora trhu
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Velká Británie vytvoří samostatného operátora trhu s elektřinou
13. ledna 2017 14:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/prenos-elektriny/velka-britanie-vytvori-samostatneho-operatora-trhu-elektrinou/
Zdroj: OEnergetice.cz