Státní provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS uvedl v minulých dnech do provozu první dva z plánovaných čtyř regulačních transformátorů v Hradci u Kadaně na Chomutovsku. Transformátory pomohou zvládat nápory elektřiny z Německa, které souvisejí s výrobou elektřiny z obnovitelných zdrojů, především s nevyrovnanou produkcí elektřiny z německých větrných parků. Do dispečerského řízení byly nové transformátory
Publikováno na webu oEnergetice.cz
ČEPS spustil dva ze čtyř regulačních transformátorů
17. ledna 2017 9:27
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz