Podle nové analýzy poklesly v EU za minulý rok emise z energetiky o 4,5 %. Jedním z hlavních důvodů tohoto poklesu byl i částečný přechod od uhlí ke spalování zemního plynu. Plyn i přesto nedosáhl své rekordní výroby z roku 2010 a další výrazný přechod se v následujících letech nedá očekávat. Jen mírný nárůst výroby zaznamenaly OZE a spotřeba elektřiny
Publikováno na webu oEnergetice.cz
EU minulý rok snížila emise v energetice o 4,5 %. Pomohl i částečný přechod na plyn
29. ledna 2017 7:27
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/emise-co2/eu-minuly-rok-snizila-emise-v-energetice-o-45-pomohl-i-castecny-prechod-na-plyn/
Zdroj: OEnergetice.cz