Dvorská ZOO se dnes připojuje ke Dni bez palmového oleje, který vyhlásila Koalice proti palmovému oleji na 1. února 2017. Cílem akce je oslovit spotřebitele i výrobce, aby ustoupili od spotřeby a používání této suroviny, kvůli níž jsou ve velkém ničeny deštné pralesy. V ZOO Dvůr Králové se už více než tři roky nepoužívá palmový olej ve stravovacích službách pro návštěvníky a od začátku roku 2017 se ho jako v jedné z prvních zoo podařilo vyřadit i z krmiv pro zvířata.
Ve Dvoře Králové se jako v jedné z prvních ZOO obejdou bez palmového oleje v krmivech pro zvířata
1. února 2017 10:27
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz