Netto spotřeba elektřiny v České republice by mohla vzrůst ze zhruba 60 TWh v roce 2015 na 80,5 až 83 TWh v roce 2050. Hlavními faktory růstu poptávky by měly být konvergence ČR k ekonomické úrovni EU, postupující automatizace a mechanizace ve výrobní sféře, růst využití spotřebičů v domácnostech a náhrada fosilních zdrojů zdroji obnovitelnými.
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Výhled 2050: Netto spotřeba elekřiny v ČR by mohla vzrůst o 20 až 23 TWh
5. února 2017 11:27
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/elektrina/vyhled-2050-netto-spotreba-elekriny-cr-by-mohla-vzrust-20-az-23-twh/
Zdroj: OEnergetice.cz