Americká společnost Tesla oficiálně zahájila provoz bateriového systému v Mira Loma v Kalifornii. Lithium-iontové úložiště má instalovaný výkon 20 MW, který dokáže při plném nabití poskytovat po dobu čtyř hodin. Systém umožní lepší začlenění obnovitelných zdrojů do sítě a také pokrytí špičkové spotřeby elektrické energie. Zástupci společností Tesla a Southern California Edison (SCE), pro kterou Tesla projekt postavila,
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Tesla v Kalifornii oficiálně zahájila provoz největšího bateriového úložiště
5. února 2017 14:57
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz