V ocelárně společnosti voestalpine v rakouském Linci bude uveden do provozu pilotní projekt výroby vodíku prostřednictvím PEM elektrolýzy. Příkon elektrolyzéru bude 6 MW. Produkovaný vodík bude využíván jak k výrobě oceli, tak k dodávkám do plynárenské soustavy. Projekt je finančně podporován z fondů EU. Konsorcium společností voestalpine, Siemens, VERBUND a Austrian Power Grid (APG) společně s
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Vodík jako alternativu uhlí pro ocelárnu otestuje voestapline v Linci
9. února 2017 13:57
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz