Švédské státní energetické společnosti Vattenfall vznikla po zaplacení provize Německu za uložení jaderného odpadu a uhrazení jednorázových poplatků ve čtvrtém čtvrtletí ztráta ve výši 2,8 miliardy švédských korun (7,98 miliard Kč). Vattenfall zaplatil již v druhém kvartálu 3,5 miliardy SEK, především za německé hnědouhelné doly a elektrárny prodané v září. Rok 2016 tak pro Vattenfall skončil
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Vattenfall zaznamenal ve 4. čtvrtletí pokles zisků i kvůli ztrátě v německé jaderné divizi
9. února 2017 18:47
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz