Indičtí vědci používají materiál získaný z použitého jaderného paliva ke snížení nepříznivých vlastností krevní transfúze pro kojence a další rizikové skupiny pacientů. Pro tyto účely běžně používaný kobalt-60 je díky výzkumu jaderného výzkumného centra v indickém městě Trombay nahrazován cesiem-137 z použitého paliva. Při krevní transfuzi kojenců, nebo jedinců s velmi oslabeným imunitním systémem může ve velmi výjimečných
Publikováno na webu oEnergetice.cz
V Indii využívají použité jaderné palivo jako zdravotnický nástroj
24. února 2017 10:27
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/jaderne-elektrarny/indii-vyuzivaji-pouzite-jaderne-palivo-jako-zdravotnicky-nastroj/
Zdroj: OEnergetice.cz