Londýnský AI start-up DeepMind, který byl v roce 2014 koupen Googlem, jedná s provozovatelem přenosové soustavy v Británii, National Grid, o využití umělé inteligence k udržování vyrovnané bilance nabídky a poptávky v elektrizační soustavě. Informoval o tom deník Financial Times. „Jsme v rané fázi diskuzí s National Grid a dalšími velkými poskytovateli o tom, jak bychom
Publikováno na webu oEnergetice.cz
National Grid jedná s DeepMind o využití umělé inteligence pro řízení soustavy v Británii
13. března 2017 11:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/elektrina/national-grid-jedna-deepmind-vyuziti-umele-inteligence-rizeni-soustavy-britanii/
Zdroj: OEnergetice.cz