Podzemní vody v areálu bývalého podniku Kovoplast v Novém Bydžově jsou dlouhodobě znečištěné. Tehdejší státní podnik přežil pád režimu jen o několik let, následky jeho fungování ale cítí obyvatelé města dosud. Už deset let se město snaží o nápravu kontaminace podzemních vod látkami chemikáliemi.
Kovoplast a ekozátěž. Nový Bydžov usiluje o vyčištění podzemních vod. Stát to bude desítky milionů
4. dubna 2017 9:07
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz