Polsko by mělo v nadcházejících letech zvýšit svou domácí produkci uhlí, což má vést ke snížení dovozu uhlí z Ruska. Plán na navýšení domácí těžby oznámil v pátek náměstek polského ministra energetiky Grzegorz Tobiszowski, který byl pověřen restrukturalizací odvětví. Podle dat polského statistického úřadu země v minulém roce vytěžila 70,6 milionů tun černého uhlí, o 1,6 milionů tun méně než v
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Polsko plánuje v následujících letech navýšení těžby uhlí
5. dubna 2017 14:37
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz