V budoucích letech by mohli mít němečtí provozovatelé přenosové soustavy (TSO) problémy se zajištěním dostatku výkonu v elektrizační soustavě při zvýšené poptávce po elektřině v zimních obdobích. Uvádí to zpráva publikovaná německými TSO v březnu. Uzavírání tepelných elektráren a podrobné šetření plánovaného systému rezervní kapacity Evropskou komisí vytváří tlak na německé provozovatel přenosové soustavy, Tennet, 50Hertz, Amprion a
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Německo by mohlo v příštích letech bojovat s nedostatkem výkonu v zimních měsících
11. dubna 2017 14:57
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/nemecko/nemecko-by-mohlo-pristich-letech-bojovat-nedostatkem-vykonu-zimnich-mesicich/
Zdroj: OEnergetice.cz