Soustava České republiky v prvním čtvrtletí dosáhla negativní bilance 3,6 TWh. Jedná se o nejvyšší hodnotu od prvního čtvrtletí roku 2015, kdy čistý export elektřiny dosáhl hodnoty 4,7 TWh. Hlavním důvodem růstu exportu je stabilně vysoká výroba jaderných elektráren. Česká republika by díky silnějšímu prvnímu čtvrtletí mohla opět dosáhnout celoroční bilance české soustavy kolem -14
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Saldo české soustavy v 1Q přesáhlo 3,6 TWh, pomohla vyšší výroba z jádra
8. května 2017 18:17
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/uncategorized/saldo-ceske-soustavy-1q-presahlo-36-twh-pomohla-vyssi-vyroba-jadra/
Zdroj: OEnergetice.cz