Podle statistik energetického regulačního úřadu v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostla spotřeba České republiky o téměř 5 %. V prvních třech měsících bylo spotřebováno celkem 20,5 TWh elektrické energie. Meziročně se zvýšila také výroba elektřiny. Ze zveřejněných statistik za první čtvrtletí tohoto roku vyplývá, že elektroenergetika zažila silné první čtvrtletí. Poměrně významně vzrostla jak výroba elektřiny
Publikováno na webu oEnergetice.cz
ERÚ: V prvním čtvrtletí rostla meziročně výroba i spotřeba elektřiny
30. května 2017 16:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/elektrarny-cr/eru-prvnim-ctvrtleti-rostla-mezirocne-vyroba-i-spotreba-elektriny/
Zdroj: OEnergetice.cz