Do terminálu u polského přístavu Świnoujście dnes dorazil první tanker se zkapalněným zemním plynem (LNG) ze Spojených států. Premiérka Beata Szydlová označila v rámci uvítacího ceremoniálu tuto událost za „historickou chvíli“, která zlepší energetickou bezpečnost celého regionu. Jde o vůbec první dodávku amerického plynu z břidlicových ložisek do oblasti východní a severní Evropy, uvedla agentura
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Do Polska dnes dorazil první tanker se zkapalněným plynem z USA
8. června 2017 17:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/plyn/do-polska-dnes-dorazil-prvni-tanker-se-zkapalnenym-plynem-z-usa/
Zdroj: OEnergetice.cz