Český provozovatel přenosové soustavy ČEPS, a.s. využil v prvním čtvrtletí letošního roku nové PST (Phase Shifting Transformers) transformátory regulující toky elektrické energie z východní části Německa ve 48 dnech. Toky na hranicích s Německem regulují prozatím dva PST transformátory, které byly spuštěny v polovině ledna. Zbylé dva stroje mají být spuštěny do konce června. První dva z plánovaných
Publikováno na webu oEnergetice.cz
ČEPS využila v prvním čtvrtletí nové regulační PST transformátory ve 48 dnech
18. června 2017 10:37
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/elektrina/ceps-vyuzila-v-prvnim-ctvrtleti-nove-regulacni-pst-transformatory-ve-48-dnech/
Zdroj: OEnergetice.cz