Severské státní energetické společnost Vattenfall a Statoil podepsaly spolu s nizozemským provozovatelem přepravní soustavy Gasunie memorandum o porozumění, jehož cílem je posoudit možnosti konverze jednoho z bloků nizozemské paroplynové elektrárny Magnum na vodík. Nahrazení plynu vodíkem by podle Statoil mohlo ročně přinést úsporu emisí CO2 v řádu jednotek milionů tun. Paroplynová elektrárna Magnum, kterou v Nizozemsku provozuje Nuon, dceřiná
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Vattenfall a Statoil prozkoumají možnosti konverze plynové elektrárny na vodík
11. červenece 2017 21:47
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/plyn/vattenfall-statoil-prozkoumaji-moznosti-konverze-plynove-elektrarny-vodik/
Zdroj: OEnergetice.cz