Vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší. Vyplývá to ze studie, kterou pro Český plynárenský svaz (ČPS) zpracovalo České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a společností SEVEn Energy. Emise byly porovnávány u devíti automobilů včetně lehkých užitkových vozidel s
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Studie: Vozy na CNG mají výrazně nižší emise oxidů dusíku než benzínová či dieselová auta
12. červenece 2017 13:47
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/plyn/studie-vozy-na-cng-maji-vyrazne-nizsi-emise-oxidu-dusiku-nez-benzinova-ci-dieselova-auta/
Zdroj: OEnergetice.cz