Ukrajina uzavřela dohodu, která ji umožní poprvé dovážet uhlí ze Spojených států. Oznámila to dnes ukrajinská státní energetická společnost Centrenergo. Uhlí z USA má nahradit dovoz z Ruska po ztrátě klíčových uhelných dolů v Donbasu, které se ocitly v rukou proruských separatistů. Podle kontraktu mezi americkým podnikem XCoal a ukrajinskou společností Centrenergo má první loď
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Ukrajina bude poprvé dovážet uhlí z USA
1. srpna 2017 9:38
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz