V Japonsku v příštím měsíci zprovozní novou geotermální elektrárnu, první za posledních 15 let. Japonsko se po havárii jaderné elektrárny Fukušima a následném odstavení všech jaderných bloků stalo značně závislým na dovážených fosilních palivech. Geotermální zdroje by zemi mohly v budoucnu pomoci tuto závislost částečně omezit. Nová geotermální elektrárna se nachází v prefektuře Kumamoto, v oblasti známé pro své termální
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Japonsko spustí první geotermální elektrárnu za posledních 15 let, další mají následovat
5. srpna 2017 17:27
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz