Po týdnu, co Jaderná elektrárna Temelín připojila generátor k přenosové soustavě, začal dne 7. srpna dopoledne druhý výrobní blok pracovat na 100 %. Nyní tak JE Temelín pokrývá téměř třetinu české spotřeby. Na druhém bloku probíhala od 19. května plánovaná odstávka, která trvala necelých 73 dní. ČTK dnes tyto informace sdělil temelínský tiskový mluvčí Marek Sviták.
Druhý blok JE Temelín je na plném výkonu
7. srpna 2017 21:38
Atomová energie
Zdroj: Atominfo.cz