Polská státní společnost Energa hodlá v uhelné elektrárně u města Ostrolenka na severovýchodě země vybudovat novou jednotku o výkonu 1000 megawattů. A to bez ohledu na plány polské vlády, která chce spojit těžbu uhlí s výrobou elektřiny. Uvedla to dnes agentura Reuters. V rámci širšího plánu na záchranu uhelného průmyslu vláda plánuje spustit takzvaný kapacitní
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Polská státní Energa plánuje výstavbu nového 1000MW uhelného bloku
9. srpna 2017 16:30
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/elektrina/polska-statni-energa-planuje-vystavbu-noveho-1000mw-uhelneho-bloku/
Zdroj: OEnergetice.cz